• Home
  • Inne
  • Wydawnictwo Znak – tradycja, jakość i nowoczesność na polskim rynku wydawniczym

Wydawnictwo Znak – tradycja, jakość i nowoczesność na polskim rynku wydawniczym

Każdy miłośnik książek prędzej czy później natrafia na logo Znaku – symbol jakościowej literatury i ambitnych publikacji. Wydawnictwo Znak od ponad sześciu dekad nie tylko kształtuje polski rynek książki, ale również wyznacza kierunki rozwoju intelektualnego, literackiego i kulturowego kolejnych pokoleń czytelników. To instytucja, która łączy klasykę z nowoczesnością, oferując publikacje wartościowe pod względem treści i perfekcyjnie dopracowane edytorsko.

Historia i poczucie misji – jak powstało Wydawnictwo Znak?

Wydawnictwo Znak powstało w 1959 roku jako inicjatywa osób związanych z „Tygodnikiem Powszechnym” i miesięcznikiem „Znak”. Pomysł był prosty – stworzyć przestrzeń wydawniczą dla książek o głębokiej wartości intelektualnej, które nie zawsze miały szansę na publikację w państwowych oficynach. W czasach, gdy cenzura blokowała twórczość wielu wybitnych autorów, Znak stał się ostoją dla takich ważnych postaci jak Czesław Miłosz, Karol Wojtyła, Leszek Kołakowski czy Władysław Bartoszewski. Przez lata wydawnictwo ewoluowało, przekształcając się w jednego z najważniejszych graczy na polskim rynku książki. Kreatywność, odwaga i różnorodność – to trzy filary, które do dziś definiują działalność Znaku. Obecnie wydawnictwo ma w swojej ofercie zarówno literaturę piękną, reportaże, książki historyczne, filozoficzne, jak i poradniki oraz literaturę dziecięcą.

Najwięksi autorzy i literackie sukcesy Znaku

Nie bez powodu Znak określany jest jako „stajnia noblistów”. To właśnie tutaj swoje książki publikowali laureaci Nagrody Nobla, tacy jak Czesław Miłosz, Wisława Szymborska, J.M. Coetzee, Mario Vargas Llosa czy Josif Brodski. Wydawnictwo Znak to również przestrzeń dla współczesnych bestsellerów – Wiesława Myśliwskiego, Zadie Smith, Eduardo Mendozy, Marka Krajewskiego oraz cenionych reportażystów, jak Małgorzata Szejnert i Wojciech Jagielski. Obok ambitnych pozycji oficyna dba także o szerokie grono czytelników poszukujących dobrze napisanych powieści z gatunku literatury popularnej. Wydawnictwo ma w swoim portfolio książki takich autorek jak Magdalena Kordel, Anna Ficner-Ogonowska czy Agnieszka Maciąg.

Wydawnictwo Znak dzisiaj – nowoczesność i innowacja

Współcześnie Znak to nie tylko tradycyjna oficyna, ale także dynamiczna grupa wydawnicza, w której skład wchodzą takie marki jak Znak Literanova, Znak Horyzont, Znak Emotikon (skierowany do młodszych czytelników) czy Znak Koncept (wydający literaturę popularnonaukową). Wydawnictwo Otwarte, będące częścią Grupy Kapitałowej Znak, oferuje z kolei literaturę popularną, a platforma Woblink umożliwia dostęp do książek w wersji cyfrowej.

Jednym z filarów działalności Znaku są także projekty edukacyjne i społeczne. Wydawnictwo angażuje się w promocję czytelnictwa poprzez programy takie jak „Czytanie ma moc”, organizuje Dni Tischnerowskie, wspiera inicjatywy charytatywne i prowadzi Fundację Kultury Chrześcijańskiej Znak.

Każda książka wydawnictwa Znak to gwarancja wartościowej lektury

Każda książka opublikowana pod szyldem Znaku to gwarancja jakości i staranności edytorskiej. Czytelnik może mieć pewność, że trzyma w rękach publikację, która została starannie wyselekcjonowana, opracowana przez najlepszych redaktorów i wydana z dbałością o każdy szczegół. Znak to również wydawnictwo, które otwarcie podejmuje ważne dla społeczeństwa tematy. Od lat misją oficyny jest tworzenie przestrzeni do dialogu między kulturą, historią i współczesnością. Dlatego znajdziemy tu zarówno klasykę literatury, przełomowe reportaże, jak i współczesne powieści, które skłaniają do refleksji.

[Ocena: 0]

Redaktor zewnętrzny

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
0
Masz pytanie? Spodobał Ci się przepis? Skomentuj!x
Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here